Moji partneři

skb-ck.gif
pmh.gif
ck_mesto_logo.gif
webhosting-tojeono.gif
cbas.gif
horice-sumave.gif
logo-Ashaway
logo-rsl

O mně

Lucie Černá, reprezentantka ČR v badmintonu

Dobrý den,

Jmenuji se Lucie Černá, bydlím v Hořicích na Šumavě a je mi 20 let. Studovala jsem na Střední škole zdravotnické oboru sociální činnost pro etnické menšiny. A úspěšně jsem odmaturovala.

 -

Badminton hraji od 7 let. Zpočátku jsem svůj volný čas nevěnovala pouze badmintonu, ale dělila ho i mezi další aktivity. Hrála jsem tenis, fotbal, volejbal, lyžovala, bruslila a chodila také na gymnastiku a na „sportovky“, kde jsem hrála basketbal a získávala tak všeobecné sportovní základy. Badmintonu jsem ale postupně začínala věnovat více a více času a v současné době je to můj program číslo jedna.

Trénuji pod vedením Radka Votavi. Od roku 2006 jsem se rozhodla věnovat sportu vrcholově a za tu dobu jsem dosáhla těchto úspěchů: jsem několikanásobná mistryně ČR do 17 a 19 let ve dvouhře, čtyřhře a smíšené čtyřhře a dvojnásobná mistryně v dospělých ve čtyřhře s Hankou Milisovou a dvojnásobná vícemistryně ve dvouhře. Byla jsem 9. na mistrovství Evropy do 19 let a 17. na mistrovství světa do 19 let.

Badminton je sport, ve kterém se používá raketa a hraje se výhradně v halách. Badminton je nejrychlejším raketovým sportem. Hráč musí mít postřeh a výbornou kondici. Badminton mě baví, protože je to úžasný sport, který zahrnuje spoustu dovedností. Důležitá je zde technika, rychlost, postřeh, obratnost, ale také vytrvalost a síla. Je to individuální sport a to mi plně vyhovuje.

 -

Chci dosáhnout co nejlepších výsledků a poprat se s těmi nejlepšími na světě. Mým snem je dostat se na Olympijské hry v roce 2016 v Riu de Janeiru.

K tomu, abych dosáhla svých snů a cílů, mi však nestačí jen talent a trénink, a tak jsem ráda, že mohu poděkovat svým rodičům, svému trenérovi Radku Votavovi, mému mateřskému klubu SK Badminton Český Krumlov, firmě RSL, firmě P.M.H. Invest & Trade, s.r.o., obci Hořice na Šumavě a Českokrumlovskému nadačnímu fondu Malého Vítka.

Za to, že mě sponzorují a podporují ve všech směrech. Opravdu moc to pro mě znamená a já udělám všechno proto, aby snaha má i všech, kterým na mě záleží padla na úrodnou půdu.

 -

Zdraví Vás

Lucie Černá